Blog

Książki idealne na letnie wieczory

book-1834917_960_720

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Jest to czas, gdzie nie mamy wyrzutów sumienia, jeżeli całymi dniami relaksujemy się i tak naprawdę nic nie robimy. Bardzo często jednak zdarza się, że w letnie wieczory brakuje nam pomysłu na rozrywkę. Z odsieczą przychodzą nam książki, które umilą nam urlop. Książka na letnie wieczory to wybór, ponieważ najczęściej urlopowicze wahają się między klasyką gatunku, a literaturą bardzo lekką, najczęściej z dawką świetnego humoru. Można jednak połączyć oba te gatunki i połączyć klasykę z powieścią humorystyczną.

„Autostopem przez galaktykę” – Douglas Adams

Sam początek książki już jest interesujący. Główny bohater, Artur Dent, dowiaduje się, że jego dom stoi dokładnie w samym środku planowanej budowy autostrady. Nie jest to jednak zwykła autostrada. Dla bohatera szokujący okaże się fakt, że ma być to autostrada prowadząca ludzi w kosmos. Artur ma także przyjaciela, który okazuje się być kosmitą. To właśnie on postanawia odkryć przed zwykłym człowiekiem tajemnice galaktyki i zabiera go w podróż w nieznane autostopem. Książka przesycona jest dobrym humorem i jak najbardziej polecana na letni wieczór! Ponadto pośród żartów i nieprawdopodobnych zdarzeń autor stara się uświadomić czytelnika, że wszystko, co dzieje się w życiu to tylko przypadek.

„Zabić Arcyksięcia” – Greg King

Kolejna pozycja idealna na letni wieczór to powieść biograficzna. Opowiada o życiu Arcyksięcia Franciszka Ferdynanda i jego żony. Głównym tematem książki jest miłość Ferdynanda do żony Zofii. Nie zabraknie jednak nieoczekiwanych zdarzeń. Jednym z nich okaże się odrzucenie miłości przez kobietę z Austro-Węgier. Parę łączyło uczucie, jednak nie mogło przetrwać, gdyż ich statusy się różniły. Nawet dzieci okazałyby się pokrzywdzone, ponieważ ze względu na nierówność statusów nie mogłyby zasiąść na tronie dziedziczonym przez swojego ojca. Książka idealna dla fanów historii, a zwłaszcza rodu Habsburgów. Można wiele dowiedzieć się o poszczególnych członkach rodu, a zwłaszcza o tym, że byli bardzo zawistnymi ludźmi. W książce ukazano również zamach, który bezpośrednio przyczynił się do wybuchu I Wojny Światowej. Pomimo wielu dat i mnogości wątków historycznych, książkę bardzo szybko się czyta.

„Tajemnice Rutherford Park” – Elizabeth Cooke

Bohaterowie książki to mieszkańcy angielskiej wsi z XIX w., czyli rodzina Lorda Cavendisha, a także jego służba. Książka składa się ze wszystkich elementów, które przychodzą nam do głowy, gdy szukamy książki na letni wieczór. Opowieść przepełniają sekrety, tajemnice, romanse, a nawet nieślubne dzieci! Oprócz przyjemnych i humorystycznych opowieści łączy  sobie codzienne życie na angielskiej wsi, które odbywało się według ściśle ustalonych zasad. Jest to książka, która łączy klasykę i humor. Jak najbardziej polecam ją na urlop!

Dobrym tytułem jest również Szklany Tron Tom 5 – ale o nim szerzej już w innym wpisie.

Dodaj komentarz